30

Teška pobjeda Liverpoola: Pogledajte šta je promašio Mario Balotelli

Liverpool je danas u dosta teškoj i neizvjesnoj utakmici slavio protiv QPR-a na Loftus Roadu rezultatom 3:2, a trenutak koji će se pamtiti kreirao je Mario Balotelli.

Talijan je u drugom poluvremenu imao stopostotnu priliku, ali je nije iskoristio. Na udarca Lallane, lopta se odbila do Marija Balotellija, koji sa samo pet metara loptu šalje preko gola.

Snimak njegovog promašaja brzo se proširio internetom, a mnogi se slažu da je u ovakvoj situaciji bilo puno teže promašiti nego pogoditi.

Redsi su, ipak, u ovom susretu imali dosta sreće, jer su domaćini odlično otvorili meč i u prvom poluvremenu imali bolje šanse. Ipak, golova nije bilo u prvih 45 minuta.

Liverpool je u nastavku puno bolje zaigrao i poveo u 67. minuti autogolom Richarda Dunnea.

QPR je izjednačio u 87. minuti. Strijelac je bio Eduardo Vargas. U uzbudljivoj završnici postignuta su čak tri gola.

Prvo je Coutinho pogodio u 90. minuti, a Vargas dvije minute kasnije izjednačio. I kada se činilo da će susret završiti neriješeno Caulker je autogolom donio Liverpoolu pobjedu u posljednjim sekundama utakmice.