17

Novi sukob: Balotelli nastavio po starom u Engleskoj

Novi napadač Liverpoola Mario Balotelli nastavio je sa svojim karakterističnim ponašanjem nakon povratka u Englesku, a to pokazuje i situacija sa jučerašnje utakmice u kojoj je West Ham pobijedio Liverpool rezultatom 3:1.

West Ham je poveo već u 2. minuti golom Reida nakon asistencije Tomkinsa, a već u 7. minuti je bilo 2:0. Strijelac drugog gola je bio Sakho, a asistenciju je upisao Noble.

Vidno šokirani nogometaši Liverpoola su se pokušavali svim silama vratiti u utakmicu, a napadač Mario Balotelli je pretjerao. Već u 17. minuti je izgubio živce te je bespotrebno udario golmana West Hama Adriana, koji je burno reagovao. Zbog ovog sukoba su obojica "nagrađena" žutim kartonom.

Utakmica je nastavljena, a Liverpool je smanjio na 2:1 u 26. minuti preko Sterlinga.

Konačnih 3:1 postavio je Amalfitano u 88. minuti utakmice.