22

Telekom-Cup: Naslov Bayernu, Thiago postigao gol prsima

Spektakularan je pogodak pri drugom nastupu za minhenski Bayern zabio španjolski veznjak Thiago Alcantara. Bavarci su u finalu Telekom-Cupa deklasirali Borussiju Mönchengladbach 5:1.

U finalnom dvoboju tradicionalnoga ljetnog turnira, koji je ove godine organizirao poraženi finalist, 22-godišnji je Španac u 26. minuti povisio na 3-0 skrenuvši ubačaj Jeromea Boatenga u 16-erac s lijeve strane – prsima. Bio je to majstorski potez pojačanja pristiglog iz Barcelone neposredno prije poluvremena. (Turnir se igra 2x30 minuta.)

Kurioziteta je u finalu bilo još: osim što je Bayern trijumfirao prvi put pri petom izdanju turnira, Arjen Robben zabio je gol za 4:1 – glavom.

Ostali strijelci za pobjednike bili su Ribery, Lahm i Müller, dok je za domaćine iz penala zabio Luuk de Jong.

U dvoboju za treće mjesto dortmundska je Borussia pobijedila HSV 1:0 pogotkom 21-godišnjeg Jonasa Hofmanna u 24. minuti. Iličević je za Hamburžane ušao u igru u 56. minuti, dok je Badelj ostao na klupi do kraja.