Emotivna reakcija
590

Tataru izuzetno teško palo isključenje protiv Veleža, nastradao je i dres

E. B.
Nogometaši Sarajeva su osvojili bod na gostovanju kod Veleža, a jedan od ključnih trenutaka meča desio se u 65. minuti susreta.

Benjamin Tatar je u 63. minuti dobio žuti karton, a potom je samo dvije minute kasnije napravio još jedan prekršaj na centru nakon čega su igrači Veleža opkolili sudiju Jelića.

Iako se činilo da arbitar nema namjeru pokazati drugi žuti karton ponajboljem igraču Sarajeva, on se nakon jedne minute ipak odlučio na taj potez i poslao napadača Bordo tima u svlačionicu.

Koliko je to teško palo Tataru pokazuje i njegova reakcija. Saigrači su ga uzalud pokušavali utješiti nakon čega je Tatar vidno iznerviran pocijepao dres, a potom ga pred tunelom i bacio.

Na ovaj način Tatar je još jednom pokazao koliko mu je stalo do kluba, te da nije mogao oprostiti sebi što je saigrače ostavio na cjedilu.

Na kraju je susret završen rezultatom 0:0 i Sarajevo je ostalo jedina neporažena ekipa u Premijer ligi BiH.