0

Švedska i Ukrajina u finalu turnira na Kipru

Nogometne reprezentacije Švedske i Ukrajine igrat će u finalu prijateljskog turnira u kiparskom Paralimniju. Ukrajina je nakon izvođenja penala savladala Rumuniju 4-2, dok je Švedska bila bolja od domaćina Kipra 2-0.

Švedska je svoju dominaciju protiv Kipra okrunila golovima Tobiasa Hysena i Marcusa Berga već do poluvremena, dok je za ukrajinski trijumf najzaslužniji zamjenski golman Oleksandr Šokovskij koji je odbranio dva penala Rumunjima.

U regularnom dijelu sva su četiri gola postignuta u prvih 45 minuta. Ukrajina je povela 2-0 golovima Rakitskija i Milevskog, da bi Dan Alexa dvama golovima donio Rumunima poravnanje.

Prijateljski turnir na Kipru:

Kipar – Švedska 0-2 (Hysen 26, Berg 45) Ukrajina – Rumunija 4-2, penali (Alexa 34, 44 / Rakitskij 24, Milevskij 31)