2

Svečana rođendanska torta u VIP salonu Koševa

Piše: Edin Isanović
Sarajevo je danas na Koševu savladalo Radnik iz Bijeljine rezultatom 5:0 u okviru 12. kola BHT Premijer lige. Isti rezultat protiv istog rivala bio je i u posljednjem 30. kolu 2007. godine kada je Bordo tim osvojio posljednji naslov prvaka države.

Izabranici Mehe Kodre svih su 90. minuta dominirali terenom. Zasluženo su pobijedili i petardom najavili gradski derbi sa Željezničarom koji se igra naredne nedjelje.

Koševski premijerligaš je visokim trijumfom proslavio 68. rođendan kluba, a na poluvremenu utakmice upriličena je zakuska u VIP salonu koševskog stadiona.

Gosti su počašćeni tortom koja je specijalno pripremljena za ovu priliku, a na njoj je pisalo - 68 godina Fudbalskog kluba Sarajevo 1946-2014. U sredini grba bio je ispisan broj 68 kao simbol godina postijanja jednog od najboljih bh. sportskih kolektiva.

Među gostima bili su, između ostalih, bivši stratezi i igrači Bordo tima: Husref Musemić, Mehmed Janjoš, Fuad Muzurović, Dženan Uščuplić, Refik Muftić...