1

Švabe preslabe za Milionere: Borussia Dortmund bolja od Stuttgarta

Borussia Dortmund je u okviru 14. kola Bundeslige dočekala Stuttgart i slavila sa 4:1.

Već u trećoj minuti Milioneri su došli u vodstvo. Mkhitaryan je šutirao, Tyton je odbranio, ali lopta pada na glavu Castra za vodstvo domaće ekipe.

U 19. minuti već je bilo 2:0. Aubameyang je pogodio za slavlje Dortmunda, a u 40. minuti tračak nade gostima donosi Didavi.

Ipak, u drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa. U 65. minuti niedermeier je postigao autogol, a tačku na "i" stavlja Aubameyang svojim drugim golom u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Rezultati 14. kola: Darmstadt - Köln 0:0, Bayern - Hertha 2:0, Hannover - igolstadt 4:0, Hoffenheim - M'Gladbach 3:3, Werder - HSV 1:3, Mainz - Frankfurt 2:1, Borussia Dortmund - Stuttgart 4:1. Danas igraju: Augsburg - Wolfsburg i Bayer Leverkusen - Schalke.