Ibišević odigrao dobru utakmicu
8

Stuttgart sa ubjedljivih 4:1 slavio nad Werderom

Stuttgart - Werder (Foto: AFP)
Ekipa Stuttgarta je u okviru 31. kola Bundeslige večeras savladala Werder rezultatom 4:1. Na stadionu Mercedes-Benz Arena ekipa Werdera je povela u 25. minuti, ali se rezultat kasnije preokrenuo u korist domaćina.

Za vodstvo Werdera šutirao je Markus Rosenberg, a asistent mu je bio Marko Marin. Slavlje gostujućih igrača je potrajalo samo do 37. minute kada rezultat izjednačava Christian Gentner, što je ujedno bio njegov peti gol u ovoj sezoni.

U samom finišu prvog poluvremena Stuttgart je povećao prednost na 2:1, a strijelac glavom je bio Martin Harnik.

U nastavku igre Harnik je ponovo bio precizan za 3:1. U nastavku utakmice Werder je u nekoliko navrata pokušao smanjiti gol razliku, međutim nisu uspjeli. Umjesto toga Stuttgart je preko Cacaua postavio konačan rezultat susreta 4:1 u 89. minuti.

Napomenimo i to da je naš reprezentativac Vedad Ibišević imao nekoliko dobrih prilika, ali se ovog puta nije uspio upisati u listu strijelaca.

Bundesliga, 31. kolo: Stuttgart - Werder 4:1 (Gentner 37, Harnik 45, 54, Cacau 90/ Rosenberg 25)