Strašna povreda irskog nogometaša zasjenila sjajan meč Evertona i Leicestera

S. G.
Screenshot
Screenshot
Nogometaš Evertona Seamus Coleman doživio je veoma tešku povredu za vrijeme sinoćnjeg meča protiv Leicestera u kojem su Karamele i Lisice podijelile bodove (2:2).

Irski nogometaš se povrijedio nakon jednog duela sa Boubakaryom Soumareom pred sami kraj prvog poluvremena.

Veznjak Leicestera je nehotice koljenom naletio na Colemana, nakon čega je ovaj pao kao pokošen na travnjak stadiona King Power.

Everton je u ovom sjajnom meču poveo pogotkom Dominica Calverta-Lewina s 11 metara u 15. minuti, no uslijedio je preokret domaćina.

Turčin Soyuncu je zabio u 22. za izjednačenje, dok je preokrenuo nevjerovatni Vardy pogotkom u 33. minuti. Veoma važan bod timu iz Liverpoola donio je Alex Iwobi početkom nastavka.

Borba za opstanak u Premiershipu djeluje maksimalno zanimljiva s obzirom da tri ekipe koje pretenduju da ispadnu u Championship imaju po 30 bodova.