Serie A
8

Štoperi donijeli pobjedu Interu nad posljednjeplasiranim Beneventom

Škriniar i Ranocchia su pogodili za pobjedu Intera (Foto: EPA-EFE)
Inter je u 26. kolu na "Giuseppe Meazzi" dočekao Benevento, a nakon velike borbe slavio je rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu posljednjeplasirana ekipa Serie A je bila bolji rival, ali se mreže nisu tresle.

U drugom poluvremenu Inter je preuzeo inicijativu, ali je odbrana gostiju bila nesavladiva više od sat vremena. No, u samo tri minute Puggioni je morao dva puta po loptu u svoju mrežu.

Pogotke za Inter postigli su štoperi nakon dva prekida. Najprije je Škriniar postigao svoj treći pogodak u sezoni u 66. minuti, a potom je u 69. minuti nakon tri godine svoje ime u listu strijelaca upisao i Ranocchia.

Gosti, koji su na ovaj način upisali 13. uzastopni poraz, su pokušavali stići barem do počasnog pogotka, ali su im sve nade ugašene u 81. minuti kada je Viola dobio drugi žuti karton, te ga je arbitar Pairetto isključio iz igre.