"Elf" na koljenima
0

FOTO+VIDEO / Stojković odbranio penal, Srbija trijumfovala

Sarajevo-x.com
Reprezentacija Srbije iznenadila je cjelokupnu sportsku javnost i savladala Njemačku sa 1:0 golom Jovanovića, iako je nakon utakmica prvog kola bilo teško predvidjeti takav rezultat.

Srbijanski reprezentativci hvala mogu reći, prije svega, Miroslavu Kloseu, koji je napravio glupost zaradivši dva žuta kartona za 36 minuta igre.

Samo šest minuta prije isključenja Klose je pogodio, ali je sudija poništio gol zbog ofsajda.

Srbiji nije trebalo dugo da iskoristi brojčanu prednost na terenu. U 37. minuti Krasić je sjajno probio po desnoj strani, uputio je odličan centaršut koji Žigić glavom spušta loptu za Jovanovića. On se dobro snašao i sa nekoliko metara pogodio gol Nijemaca.

Njemačka je tada krenula snažno, a u 44. minuti Khedira je sjajnim udarcem zatresao prečku golmana Stojkovića.

U drugom dijelu meča Njemačka je nastavila sa napadima, a igrači "elfa" imali su nekoliko solidnih prilika.

Najbolju je ipak imao Podolski u 59. minuti susreta. Vidić je ponovio Lukovićevu glupost iz susreta sa Ganom, bespotrebno je igrao rukom, što je sudija okarakterisao kao najstrožiju kaznu.

Podolski je šutirao, ali je Stojković odlično pročitao i odbranio šut.

U 67. minuti Jovanović pogađa stativu, a Žigić pet minuta poslije šutira glavom, ali lopta završava na gornjem dijelu prečke.

Do kraja susreta Njemačka je bila bezopasna, dok je Srbija nekoliko prilika da riješi utakmicu propustila zbog loših reakcija svojih napadača.

Početni sastavi:

Njemačka: Neuer, Lahm, Friedrich, Mertesacher, Badstuber, Muller, Khedira, Schweinsteiger, Podolski, Ozil, Klose

Srbija: Stojković, Ivanović, Subotić, Vidić, Kolarov, Krasić, Ninković, Kuzmanović, Stanković, Jovanović, Žigić

Sudija: Alberto Undiano (Španija)