Premiership
0

Sretni i spretni Manchester United u 93. minuti pobijedio Wolves i približio se Liverpoolu

Manchester United pobijedio je Wolves u meču 16. kola engleskog Premiershipa na svom Old Traffordu rezultatom 1:0, a Crveni đavoli su do pobjede stigli u 93. minuti golom Rashforda.
Nakon mirnog početka meča, prvu šansu imali su gostujući igrači u 24. minuti kada je Saiss pogodio prečku, a uzvratio je Bruno Fernandes u 34. minuti kada je njegov pokušaj odbranio Rui Patricio.

Manchester stiže do gola u 70. minuti preko Cavanija, ali je Urugvajac bio u nedozvoljenoj poziciji, a narednu šansu su imali gostujući igrači preko Nourija u 82. minuti kada je De Gea odbranio njegov pokušaj s lijeve strane.

Kada su svi očekivali kraj, Bruno Fernandes pronalazi Rashforda, igrala se 93. minuta, a Englez uz dosta sreće pogađa za 1:0 i tako svom timu donosi izuzetno važna tri boda.

S ova tri boda, Manchester United se popeo na drugu poziciju na tabeli sa 30 osvojenih bodova, dva manje od Liverpoola, dok je Wolves ostao na 12. poziciji sa 21 osvojenim bodom.

Manchester United - Wolves 1:0 (Rashford 93')

Ranije odigrani mečevi:

Brighton - Arsenal 0:1 Burnley - Sheffield 1:0 Southampton - West Ham 0:0 WBA - Leeds 0:5