Premiership
14

Kolašinac ni među 20 igrača Arsenala u važnoj pobjedi, Leeds demolirao WBA

Brighton - Arsenal (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Arsenala pobijedila je Brighton u meču 16. kola engleskog Premiershipa na gostujućem terenu rezultatom 1:0.

Topnici su do pobjede stigli u drugom poluvremenu i to nakon što je Lacazette ušao s klupe i na terenu proveo samo 30 sekundi, a on je asistenciju Sake koji je sjajno probio po desnoj strani uspio pretvoriti u pogodak.

Sead Kolašinac nije bio ni među 20 igrača Arsenala pa će vrlo vjerovatno već početkom januara napustiti klub.

Leeds je demolirao WBA u gostima i slavio rezultatom 5:0. Već nakon prvih 45 minuta bilo je 4:0 za goste, a strijelci su bili Alioski, Harrison i Rodrigo, dok je komičan autogol postigao Sawyers.

U drugom poluvremenu Bielsin tim je uspio postići još jedan gol, a strijelac je bio Raphinha.

Burnley je na svom terenu minimalnim rezultatom, onako u svom stilu, pobijedio Sheffield United, a jedini gol postigao je Mee u 32. minuti nakon centaršuta Bradyja.

Susret Southamptona i West Hama završen je bez pogodaka.

Rezultati:

Brighton - Arsenal 0:1 Burnley - Sheffield 1:0 Southampton - West Ham 0:0 WBA - Leeds 0:5