7. kolo kvalifikacija
29

Srbija slavila u Litvaniji, Kosovo pobijedilo Crnu Goru, Ukrajina se plasirala na Euro

E. B.
Večeras su širom Evrope odigrane utakmice sedmog kola kvalifikacija za Euro 2020. godine nakon kojih smo dobili još jednog učesnika smotre najboljih evropskih selekcija 2020. godine.
Uz Italiju, Belgiju, Rusiju i Poljsku večeras je plasman na Euro osigurala selekcija Ukrajine. Ukrajinci su u kvalifikacionoj grupi B u Kijevu savladali Portugal rezultatom 2:1.

Jaremčuk u 6. i Jarmolenko u 27. su doveli Ukrajinu u vodstvo rezultatom 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Ronaldo u 72. minuti iz penala. To je Ronaldu bio jubilarni 700. pogodak u karijeri.

U ovoj grupi Srbija je slavila na gostovanju kod Litvanije rezultatom 2:1 i n ataj način ostala u utrci sa Portugalom za drugo mjesto koje vodi na Euro.

Pogotke za Srbiju postigao je Mitrović u 49. i 53. minuti, a pogodak za domaću selekciju postigao je Kazlauskas u 79. minuti susreta.

Kosovo je u grupi A dočekalo Crnu Goru i zabilježilo je pobjedu rezultaotm 2:0 (Rrahmani 10., Muriqi 34.) čime je ostalo u utrci za plasman na Euro.

U drugom meču ove grupe Engleska je u Bugarskoj slavila s ubjedljivih 6:0 (Rashford 7., Barkley 20., 32., Sterling 45+3., 69., Kane 85.) i došla na korak plasmana na Euro, što će i ostvariti ako u pretposljednjem susretu savlada Crnu Goru kod kuće.

Derbi grupe H u Parizu su odigrali Francuska i Turska, a susret je završen rezultatom 1:1. Giroud je doveo Francuze u vodstvo u 76. minuti i to je bio rezultat koji je vodio Trikolore na Euro, no Ayhan je u 82. minuti poravnao na 1:1 i ostavio Island, koji je savladao Andoru sa 2:0 (A. Sigurdsson 38., Sigthorsson 65.), u utrci sa ove dvije selekcije.

U ovoj grupi susret za prestiž odigrali su Moldavija i Albanija, a gosti su slavili rezultatom 4:0 (Cikalleshi 22., Bare 34., Trashi 40., Manaj 90.).