Grupa D
1.9k

Srbija se jedina iz regije direktno plasirala na Svjetsko prvenstvo

Prijović slavi pogodak kojim je odveo Srbiju na Mundijal (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Srbije je jedina iz regije koja se direktno plasirala na Svjetsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Rusiji nakon što je u Beogradu savladala Gruziju rezultatom 1:0.

Gruzija je u Beograd došla s namjerom da se nadigrava i u nekoliko navrata Stojković je morao intervenisati, dok s druge strane izabranici Slavoljuba Muslina nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti golmana gostiju Makardzea i nakon prvih 45 minuta publika na stadionu "Rajko Mitić" ih je nagradila žestokim zvižducima.

Ti zvižduci su očito dobro motivisali reprezentativce Srbije koji su od prve minute drugog poluvremena krenuli žestoko ka golu Gruzijaca, a u 54. minuti stopostotnu priliku imao je Mitrović, ali je njegov udarac glavom sa samo tri metra sjajno odbranio Makaridze.

Napadi Srbije su se isplatili u 74. minuti kada je pobjedu Srbiji donio rezervista Prijović nakon Mitrovićeve asistencije.

Irska je slavila u Velsu rezultatom 1:0, a pogodak koji je Irce odveo u baraž postigao je McClean u 57. minuti susreta.

Austrija je slavila u Moldaviji rezultatom 1:0 Schaubovim pogotkom iz 69. minute.