Kvalifikacije za EP
77

Srbija doživjela šokantan poraz u Beogradu, Slovenija u golijadi došla do važne pobjede

H. H.
Slavlje nogometaša Mađarske nakon postignutog gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Srbije izneneđujuće je poražena na beogradskoj Marakani od selekcije Mađarske rezultatom 2:1 u susretu 4. kola kvalifikacija za EP, ali na ruku im je išao kiks Crnogoraca i još uvijek drže drugu poziciju u grupi.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija pružili su blijedu partiju iako su poveli već u 10. minuti autogolom Szalaija. Ipak, Mađari su za samo 120 sekundi preko Varge u 24. i Orbana u 36. minuti preokrenuli i stigli do pobjede koja bi mogla biti krucijalna u borbi za plasman na Euro.

Mađarska je lider u grupi sa 10 bodova, dok je Srbija drugoplasirana sa sedam. Na ruku im je ipak išao kiks Crne Gore na gostovanju protiv Litvanije, gdje su Crnogorci u sudijskoj nadoknadi ostali bez punog plijena (2:2) i sada imaju pet bodova.

Do važnog trijumfa stigla je i Slovenija u golijadi protiv Sjverne Irske 4:2, a dvostruki strijelac bio je Šporar. U listu strijelaca upisali su se i Šeško te Stojanović.

Slovenija je tako ostala u borbi za prva dva mjesta u grupi sa selekcijama Finske i Danske.

Francuska je golovima Tchouamenija i Thurama sa 2:0 savladala Irsku i već sada je gotovo obezbijedila plasman na smotru najboljih evropskih selekcija sa maksimalnih 15 bodova nakon pet utakmica.

Rezultati i strijelci:

Grupa B

Francuska - Irska 2:0 (Tchouameni 19', Thuram 48')

Nizozemska - Grčka 3:0 (De Roon 17', Gakpo 31', Weghorst 39')

Standings provided by Sofascore

Grupa E

Češka - Albanija 1:1 (Cerny 58' / Bajrami 66')

Poljska - Farski Otoci 2:0 (Lewandowski 73' pen., 83')

Grupa G

Litvanija - Crna Gora 2:2 (Paulauskas 71', Cernych 90+4' / Krstović 78', Savić 89')

Srbija - Mađarska 1:2 (Szalai a.g. 10' / Varga 34', Orban 36')

Grupa H

Kazahstan - Finska 0:1 (Antman 78')

Danska - San Marino 4:0 (Hojbjerg 26', Maehle 28', Wind 40', Poulsen 90+4')

Slovenija - Sjeverna Irska 4:2 (Šporar 3', 56', Stojanović 17', Šeško 42' / Price 7', Evans 53')