Kvalifikacije za EURO
21

Split na nogama: Vatreni za poluvrijeme razbili Mađare i postigli im tri pogotka

Nogometna reprezentacija Hrvatske stigla je u vodstvo protiv Mađarske u petoj minuti golom koji je postigao Luka Modrić.

Hrvatska nakon četiri i po godine igra svoj meč na Poljudu, a već u petoj minuti utakmice 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Mađarske stigli su u vodstvo od 1:0.

Luka Modrić iskoristio je jednu grešku odbrane Mađarske, izašao je sam pred gostujućeg golmana i rutinskim udarcem ga savladao za erupciju oduševljenja ispunjenog splitskog Poljuda.

Video pogotka Luke Modrića pogledajte OVDJE.

U 25. minuti Hrvatska je postigla i drugi pogodak, a nakon asistencije Rebića sjajno je petom pogodio Petković.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti, Hrvatska postiže i treći pogodak. Centaršut Perišića nakon nove greške odbrane Mađarske u pogodak pretvara Petković.

U drugom poluvremenu, Vatreni su imali priliku s bijele tačke postići i četvrti pogodak, ali je udarac Perišića odbranio golman Mađarske.