Premiership
74

Spektakularan preokret Uniteda: Sanchez u 90. minuti donio pobjedu za spas Mourinha

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na na Old Traffordu u okviru osmog kola Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 3:2.

Crveni vragovi su tako prekinuli seriju loših rezultata u svim takmičenjima, dok je Newcastle nastavio s očajnim partijama te još uvijek nema pobjedu u sezoni.

United apsolutno ništa nije uradio u prvom poluvremenu, dok su gosti golovima Kenedyja i Muta imali veliku prednost od dva gola razlike. U 35. je moglo sve biti riješeno, ali je De Gea sjajno odbranio udarac raspoloženog Muta.

U nastavku je ekipa Josea Mourinha krenula žestoko, a dobre prilike u prvih deset minuta nastavka propustili su Pogba, Matić i Rashford. S druge strane zaprijetio je Kenedy.

Nadu za domaće da se mogu spasiti poraza donio je Mata u 70. minuti kada je savršeno izveo slobodan udarac.

Dubravka je malo poslije još jednom dobro intervenisao nakon šuta Smallinga, ali mu spasa nije bilo u narednom napadu kada je Martial odlično pogodio nakon magične Pogbine asistencije. I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Sanchez je postigao gol vrijedan tri boda za mir u kući.

United se s večerašnjom pobjedom probio na osmo mjesto Premiershipa, dok je Newcastle na pretposljenjoj 19. poziciji.