La Liga
453

Spektakl na Santiago Bernabeu: Četiri gola Ronalda u pobjedi Reala protiv sjajne Girone

Nogometaši Real Madrida pobijedili su na Santiago Bernabeu u okviru 29. kola La Lige ekipu Girone rezultatom 6:3.

Kraljevski klub je od samog početka krenuo žestoko pa je već u u petoj minuti Ronaldo umalo pogodio iz slobodnog udarca, a onda je Bono dvije minute kasnije odbranio udarac Lucasa.

Ipak, spasa nije bilo u 11. minuti kada je Ronaldo pogodio na asistenciju Kroosa.

Polovinom prvog poluvremena Ronaldu je poništen gol zbog ofsajda, a onda je šest minuta kasnije Girona izjednačila nakon što je Stuani pogodio na asistenciju Noguea.

Do odlaska na odmor Asensio je imao novu priliku, ali je Bono lijepo odbranio pa se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom.

Već u drugoj minuti nastavka bilo je 2:1. Benzema je dao dobru loptu u prostor, Ronaldo je pokupio i zakucao za novo vodstvo Reala.

Pola sata prije kraja meča Lucas je pogodio na asistenciju sjajnog Portugalca, a potom je Nacho pogodio prečku.

Fenomenalni Ronaldo u 64. minuti kompletira hat-trick, a tri minute kasnije Stuani smanjuje na 4:2.

Mogao je Stuani i u 80. minuti doći do gola, ali je golman jedva uspio odbraniti sjajan udarac, a onda je četiri minute prije kraja meča Bale iskoristio dodavanje Modrića za velikih 5:2.

Ipak tu nije bio kraj današnjeg meča. Prvo je Juanpe smanjio na 5:3, a onda je fantastični Ronaldo svojim četvrtim golom postavio konačan rezultat.

Real Madrid se s novom pobjedom vratio na treće mjesto preskočivši Valenciju, dok je Girona na sedmoj poziciji.