Spahiću žuti karton u 90. minuti susreta

0
32
0
Spahiću žuti karton u 90. minuti susreta Emir Spahić (Foto: AP)
U 13. kolu španske nogometne lige Sevilla je pred vlastitim navijačima poražena od Athletica iz Bilbaa 2-1.
Već pet prvenstvenih utakmica u nizu Sevilla nije uspijela doći do pobjede, pa je uslijedio i logičan pad na tabeli Primere. Da stvar bude još gora, upisali su drugi domaći poraz u nizu. Nakon što je 31. oktobra Granada više sretno nego zasluženo uzela tri boda, u 13. kolu je "ponos baskije" bio bolja ekipa i na kraju zasluženo odnio bodove iz Andaluzije. Strijelci za Athletic bili su Iraola u 6. i De Marcos u 71. minuti, dok je jedini gol za Sevillu postigao Navas u 15. minuti.

Bosanskohercegovački reprezentativac Emir Spahić u 90. minuti susreta zaradio je žuti karton.

U preostalim utakmicama odigranim nedjeljnog popodneva samo su gledatelji u Gijonu vidjeli pogotke. Sporting je stigao do treće pobjede svladavši Getafe 2-1. Nakon 1-1 iz prvog poluvremena domaćinima je posao olakšao igrač Getafea Barrada koji je u razmaku od samo dvije minute, odnosno u 59. i 61., uspio zaraditi dva žuta odnosno crveni karton. S igračem više pobjedu Sportingu osigurao je Novo u 89. minuti.

Real Sociedad i Espanyol, te Osasuna i Rayo Vallecano odigrali su bez golova, a večeras se još sastaju Atletico Madrid i Levante, te Granada i Mallorca.