0

Primera: Espanyol i Athletic do pobjeda u završnici

U španskoj nogometnoj Primeri su u subotu odigrane prve tri utakmice 17. kola, a još svoj ogled, najzanimljiviji danas, moraju na Sanchez Pizjuanu odraditi Sevilla i madridski Real.

Athletic Bilbao je uvijek slovio kao jaka domaćinska ekipa, no ove su subote upisali tek treću ovosezonsku pobjedu pred svojim navijačima i to u devetom nastupu. Također, vrlo teško su došli do nje i to protiv posljednje plasirane Zaragoze. Dobili su 2-1, a gol odluke je u 87. minuti postigao Toquero.

Inačer, Athletic je poveo već u sedmoj minuti (Laskurain), ali su stvari po njih krenule nizbrdo kada je Javi Martinez u 21. minuti zaradio crveni karton i skrivio jedanaesterac. Ponzio je izjednačio na 1-1, a po brojčanom pitanju su stvari postale izjednačene od 69. minute kada je gostujući igrač Lanzaro dobio drugi žuti karton. Ponovimo, utakmica je odlučena u 87. golom Toquera.

Sportinga je pobijedio Espanyol 2-1, a i tamo je odluka pala u završnici. U 84. minuti je Garcia donio gostima tri boda.

I Getafe je bio uspješan gost. I oni su slavili s 2-1 kod Mallorce.

Primera, 17. kolo: Mallorca - Getafe 1-2 (Ramis 10 / Barrada 28, 44) Sporting Gijon - Espanyol 1-2 (Barral 60 / Bifouma 2, Garcia 84)

Athletic Bilbao - Zaragoza 2-1 (Laskurain 7, Toquero 87 / Ponzio 22-11m) Sevilla - Real Madrid (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 37, 2. Real Madrid 37 (-1), 3. Valencia 30 (-1), 4. Levante 29 (-1), 5. Sevilla 24 (-1)...