La Liga
112

Šok za Barcelonu: Messi i društvo poraženi na gostovanju kod Leganesa

Ekipa Barcelona poražena je od Leganesa u meču 6. kola španske La Lige na gostujućem terenu rezultatom 2:1.

Katalonski klub je bolje otvorio meč, pa već u 12. minuti fantastičnim pogotkom Coutinha stižu u vodstvo od 1:0. Samo pet minuta nakon toga Messi je pogodio prečku, a u prvom poluvremenu izdvajamo priliku Leganesa kada je udarac Oscara odbranio Ter Stegen.

Samo osam minuta u drugom poluvremenu trebalo je Leganesu da postigne dva pogotka i dođe do potpunog preokreta. Prvo je El Zhar u 52. minuti pogodio za 1:1, a u sljedećem napadu Pique pravi veliku grešku, dodaje loptu Oscaru koji pogađa za 2:1.

Barcelona je do kraja meča svim silama pokušavala stići do pogotka i makar jednog boda, ali u tome nisu uspjeli, pa je meč završen velikom pobjedom domaće ekipe.

Ovo je prvi poraz Barcelone u novoj sezoni, a oni su u prošlom kolu remizirali s Gironom na Nou Campu, zbog čega je ovaj poraz još bolniji.

U drugom meču Villarreal je kao gost pregazio Athletic Bilbao, a Žuta podmornica upisala je pobjedu rezultatom 3:0.