"Oranju" i druga pobjeda
0

Sneijderova "bomba" porazila Japan

Sarajevo-x.com
Japanski golman Kawashima mogao je tek odbiti loptu u mrežu nakon što je "bombu" prema njegovom golu u 53. minuti uputio Wesley Sneijder.

Ispostavilo se da je taj "projektil" upućen s 18 metara bio dovoljan da "oranje" upiše novu pobjedu na Mundijalu, nakon što su u 1. kolu grupe E slavili protiv Danske (2:0).

Nakon što je prvih 45 minuta proteklo u "uspavanci" i okončano rezultatom 0:0, Holanđani su u nastavku odlučili malo jače pritisnuti odbranu Japanaca, što im se prilično brzo isplatilo. Nakon Sneijderovog gola bilo je potrebno samo da stečenu prednost očuvaju do kraja, što im je i pošlo za rukom.

Uprkos porazu, reprezentacija Japana može biti zadovoljna. Pružili su solidnu partiju, a u dvoboju s jakom Holandijom poraženi su tek golom razlike, što može biti presudno u odluci ko će uz Holanđane proći u osminu finala iz grupe E.

Od 20.30 sati drugi susret u okviru 2. kola grupe E igraju Kamerun i Danska. Svjetsko prvenstvo, grupa E, 2. kolo:

Holandija - Japan 1:0 (Sneijder 53. minuta)