Grčka Superliga
0

Smjena na vrhu, Olympiacos ispred Panathinaikosa

Nakon 23. kola grčkog nogometnog prvenstva došlo je do smjene na vrhu tabele. Aktuelni prvak Olympiacos iskoristio je kiks Panathinaikosa i 2-0 gostujućom pobjedom nad OFI Kretom zasjeo ispred najvećeg rivala s prednošću od jednog boda.

Jose Helebas i Colin Kazim-Richards pogodili su za 17. ovosezonsku pobjedu Olympiacosa, dok je Panathinaikos pred praznim (zbog navijačkih incidenata) Olimpijskim stadionom u Ateni poražen od PAOK-a s 2-0.

Lino je bio strijelac prvog PAOK-ovog gola u 52. minuti iz jedanaesterca, dok je Dimitris Salpingidis potvrdio prvi ovosezonski domaći poraz Panathinaikosa u 83. minuti.

Grčka Superliga, 23. kolo:

Levadiakos – Kerkyra Corfu 4-3 Asteras Tripolis – Ergotelis 3-0 Doxa – Pas Giannina 1-0 OFI Kreta – Olympiacos 0-2 Panathinaikos – PAOK 0-2

Redoslijed: 1. Olympiacos 55, 2. Panathinaikos 54, 3. PAOK 42, 4. AEK 38, 5. Atromitos 37 (-1)...