10

Slovačka iznenadila Njemačku i slavila sa 3:1 u Augsburgu

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Augsburgu, aktuelni šampion svijeta Njemačka poražen je od Slovačke rezultatom 3:1.

Utakmica je igrana u jako teškim uslovima pošto je u Augsburgu padala jaka kiša i teren je bio natopljen vodom, pa je i na zvaničnom Twitter profilu Njemačke pisalo: "Želi li neko igrati vaterpola?"

Prvi gol na utakmici postigao je domaćin, a strijelac je bio Mario Gomez iz penala. Slovačka je uspjela izjednačiti u finišu prvog poluvremena te stići i do preokreta. Hamšik je pogodio u 41. minuti za 1:1, a preokret je donio Duriš u 44. minuti.

Drugi dio meča donio je brojne izmjene na obje strane, a gledaoci su vidjeli još jedan gol i to ponovo u golu Njemačke. Strijelac za konačnih 3:1 bio je Kucka u 52. minuti.

Njemačka je meč počela u sastavu Leno, Kimmich, Boateng, Rüdiger, Hector, Khedira, Rudy, Draxler, Götze, Sané i Gómez, dok su u prvom sastavu Slovačke igrali Kozačik, Pekarik, Škrtel, Durica, Švento, Kucka, Duda, Hrošovski, Hamšik, Weiss, Duriš.