Kvalifikacije za EP
0

Slovaci bolji od Rusa u Moskvi

Slovačka nogometna reprezentacija došla je do velika tri boda u 2. kolu kvalifikacijskog ciklusa za Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini, slavljem na gostovanju kod Rusije 1-0.

Odlučujući trenutak na utakmici igranoj na stadionu Lokomotiva u Moskvi zabio je Miroslav Štoch u 27. minuti i tako Slovake odveo do velike pobjede nad vjerovatno glavnim konkurentom za plasman na Euro.

Vezni nogometaš Fenerbahçea zabio je gol nakon velike greške domaćeg golmana Akinfejeva, koji je pogrešno dodao pred vlastitim šesnaestercem. Loptu namijenjenu ruskim stoperima presjekao je Štoch i loptu s ruba kaznenog prostora poslao u gornji lijevi ugao gola.

Rusija je pravi presing napravila tek u posljednjih desetak minuta, ali na kraju ipak nije uspjela izjednačiti, iako su u posljednjim trenucima slovačkom golmanu Janu Muchi opasno prijetili Alan Džagojev i Roman Pavljučenko.