15

Sloboda korača ka višem rangu: Tuzlaci savladali Jedinstvo i ostali usamljeni na vrhu tabele

E. K.
Jedinstvo - Sloboda (Foto: Prva liga/Facebook)
Nogometaši Slobode su u 17. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine slavili važnu gostujuću pobjedu protiv Jedinstva rezultatom 2:1.

Poveo je gostujući sastav u 43. minuti susreta kada je mrežu protivničkog golmana pogodio Dino Kalesić što je bio rezultat prvog dijela.

Nije se dugo čekalo na odgovor Jedinstva budući da su Bišćani stigli do poravnanja rezultata u 58. minuti susreta preko Amara Smailovića.

Sloboda je do novog vodstva stigla u 70. minuti susreta, a u strijelce se ponovo upisao Kalesić koji je tako postavio konačan rezultat susreta.

Sloboda je i dalje prvoplasirana na tabeli sa 40 bodova, tri više od drugoplasirane Stupčanice dok je Jedinstvo 13. sa 16 bodova.

U sljedećem kolu Jedinstvo će gostovati kod Rudara u Kaknju dok će Sloboda na svom terenu dočekati ekipu Budućnosti iz Banovića.