19

Sloboda i Velež podijelili bodove u susretu bez pogodaka

E. B.
(Foto: A. K./Klix.ba)
Utakmicom između Slobode i Veleža na Tušnju kompletiran je subotnji program četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Za razliku od ostalih utakmica danas, na Tušnju nismo vidjeli nijedan pogodak, te je susret završen rezultatom 0:0.

Na samom početku susreta zaprijetio je Velež preko Fajića, ali je Lakić odbranio njegov udarac.

U samom finišu prvog poluvremena Rođeni su mogli povesti kada je najprije Fajić pogodio stativu, a u nastavku akcije Ćosić je promašio nemoguće.

I u drugih 45 minuta Velež je bio bolja ekipa, a Sloboda je najbolju priliku imala u 90+33. minuti kada je Bekrić izveo slobodan udarac, ali je uzdrmao prečku gostiju.

No, na kraju se mreže nisu tresle i rezultat je ostao 0:0.

Zanimljivo, u samom finišu susreta svjetla na jednom od reflektora su se pogasila, te je arbitar Kaljanac nakratko prekinuo meč, ali on se nastavio nakon što su treneri obje ekipe rekli da pristaju igrati pod uslovima smanjene vidljivosti.

U četvrtom kolu Premijer lige BiH danas su ranije odigrani sljedeći mečevi: Mladost - Tuzla City 0:1, Radnik - Borac 1:2, Čelik - Željezničar 0:2.

Susreti Zrinjski - Zvijezda 09 i Široki Brijeg - Sarajevo su odgođeni zbog nastupa Mostaraca i Sarajlija u kvalifikcijama za Evropsku ligu.