Velika majstorija
433

Slišković je na današnji dan postigao gol koji se i 36 godina kasnije prepričava u Splitu

Legendarni bh. nogometaš Blaž Baka Slišković bio je poznat po svojim čuvenim golovima iz kornera, a jedan vrlo sličan postigao je na današnji dan 1984. godine za Hajduk na krcatom Poljudu u revanšu četvrtfinala Kupa UEFA-e.

Splićani su tada dočekali Spartu, koja je u prvom meču u Pragu pobijedila 1:0, pa je 50.000 navijača očekivalo pobjedu vrijednu polufinala.

Ivan Gudelj je već u 18. minuti poništio Spartinu prednost, a na prolaz se čekalo do 119. minute, kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk.

Slišković se spremao izvesti skraćeni korner, a čim je sudija okrenuo leđa pomjerio je loptu malo naprijed i malo desno.

Saigrači i protivnici su očekivali centaršut u prepuni peterac, ali je Baka pucao direktno na gol te zatresao mrežu za erupciju oduševljenja na Poljudu.

Da se nalazi u formi kada je u pitanju davanje golova iz kornera potvrdilo se i dva mjeseca kasnije u finalu Kupa Jugoslavije kada je Crvenoj zvezdi postigao pogodak iz kornera.