0

Slavija i Mladost podijelili bodove u Lukavici

Piše: D. B.
(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U susretu 17. kola Premijer lige BiH sastali su se Slavija i Mladost Doboj-Kakanj. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

U susretu Slavije i Mladosti prva prilika je viđena pred golom domaćih, Husić se u 19. minuti našao u izglednoj prilini, ali nije pogodio. Uzvratili su domaći preko Ristića iz slobodnog udarca tri minute kasnije, a Hadžić je intervenisao i loptu izbacio s gol linije.

Vodstvo ekipi Mladosti iz Doboja kod Kaknja donio je Kobilica u 26. minuti, koji je pogodio mrežu Slavije sa otprilike 16 metara.

Slavija je do izjednačenja stigla u 39. minuti golom Barića.

Mladost je bila u prilici da ponovo povede u 42. minuti, Isaković je šutirao iz slobodnjaka, ali je Ristić loptu izbacio s gol linije. Samo minut kasnije je na drugoj strani dobro šutirao Rovčanin, a lopta završila malo pored gola gostiju.

Prvo poluvrijeme u Lukavici završeno je rezultatom 1:1.

U nastavku utakmice su domaći imali tri prilike preko Barića, Spalevića i Rovčanina, koji ih nisu iskoristili. Posljednju priliku propustili su gosti u finišu utakmice, kada je neprecizan bio Rizvanović. Ostalo je 0:0.