63

Premijer liga BiH: Sloboda i dalje lider, Radnik došao na drugo mjesto

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Danas je na rasporedu 13. kolo Premijer lige BiH, u kojem je Sloboda ostala na čelu tabele nakon pobjede nad Travnikom, dok je bijeljinski Radnik pobjedom nad Slavijom došao na drugo mjesto.

Sloboda je pitanje pobjednika u duelu protiv Travnika (2:0) riješila već u prvom poluvremenu pogocima Krpića (17.) i Ahmetovića (40.) i tako ostala na čelu premijerligaškog karavana.

Radnik je slavio sa 2:1 nad Slavijom nakon velikog preokreta. Goste iz Istočnog Sarajeva je u goste doveo Rovčanin u četvrtoj minuti i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. No, pogocima Jakovljevića (58.) i Lazića (72.) Radnik je došao do drugog mjesta.

Olimpic je na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" pred manje od 50 gledalaca savladao posljednjeplasiranu Drinu sa 4:0. Strijelci su bili Stanić (10.), Karić (61.), Hadžić (82.) i Varešanović (90).

Vitez je savladao Rudar sa 3:1, a sve pogotke vidjeli smo u prvom poluvremenu, tačnije u prvih 17 minuta susreta. Kapetan je u 6. minuti doveo domaćina u vodstvo, Pekija je izjednačio već u idućoj minuti, da bi Đurić (11.) i Basara (17.) riješili pitanje pobjednika.

Rezultati 13. kola Premijer lige BiH: Mladost - Sarajevo 2:1, Vitez - Rudar 3:1, Olimpic - Drina 4:0, Radnik - Slavija 2:1, Sloboda - Travnik 2:0. Susret Velež - Zrinjski je još u toku. Borac - Široki Brijeg igraju u 17 sati. Sutra igraju Željezničar - Čelik (14.30).