Serie A
0

Sjajnim golom Pirla Milan zasjeo na vrh tabele

Sjajnim golom Andree Pirla nogometaši Milana pobijedili su Parmu 1-0 u utakmici 6. kola Serije A igranoj na stadionu Ennio Tardini.

S više od 30 metara uputio je Pirlo udarac primaknuvši se s lijeve strane prema sredini igrališta. Golman domaćih Antonio Mirante nije imao baš nikakve šanse spriječiti loptu da odsjedne u mreži iza njegova lijevog gornjeg kuta. Zbilo se to u 25. minuti utakmice koju su Milanovi nogometaši iskoristili i da zasjednu na vrh tabele nakon nepotpunog kola.

"Rossoneri" su bili bolja ekipa ogleda premda ne i sigurni do kraja u svojoj izvedbi. Trener tima Massimiliano Allegri odlučio je započeti utakmicu s napadačkim dvojcem Ibrahimović-Robinho koji su igrali uz Ronaldinha, a treba reći i da je teren, po prvi puta nakon drugoga kola, osjetio i Alexandre Pato zamijenivši u 72. minuti Robinha.

Parma je utakmicu odigrala lišena pomoći kreativca Sebastiana Giovinca.

U drugoj utakmici dana Udinese je stigao do prve prvenstvene pobjede. Ukupno četvrti bod u ovosezonskoj Seriji A upisali su protiv Cesene koju je golom u 92. minuti matirao Mehdi Benatia.