Serie A
0

Milan na vrhu, novi kiks Intera

Nogometaši Milana zasjeli su na čelo talijanske Serije A nakon 11. odigranog kola, evropski prvak Inter kiksao je i u gostima kod Leccea, a Lazio je poražen drugi put zaredom.

Milan je na San Siru s 3-1 pobijedio Palermo, a golove su ravnopravno raspodijelile tri zvijezde "rossonera". Pato je u 19. minuti razveselio domaće navijače, a goste je u igru vratio je u 63. minuti Slovenac Armin Bačinovič.

No, nade Palerma da će se na Siciliju vratiti s plijenom ugasio je u 77. minuti Zlatan Ibrahimović pogotkom iz jedanaesterca. Prethodno je Sirigu u kaznenom prostoru srušio Ambrosinija. Priču je šest minuta kasnije nakon Ibrahimovićeve asistencije zaključio Brazilac Robinho.

Skok Milanu na prvo mjesto omogućio je poraz Lazija u gostima kod Cesene (1-0). Jedini je gol u 85. minuti udarcem iz daljine postigao Marco Parolo. Igor Budan nije bio u kadru domaće momčadi.

Nakon domaćeg remija protiv Brescije (1-1), Inter je istim rezultatom okončao i gostovanje kod Leccea. Brojnim ozljedama oslabljenu ekipu Rafaela Beniteza u vodstvo je u 76. minuti doveo prošlosezonski junak Diego Milito, ali samo tri minute kasnije Ruben Oliveira je glavom donio veliki bod domaćinu.

Interu je to već peti remi sezone (uz pet pobjeda i jedan poraz), a situaciju je iskoristio Napoli i pobjedom (1-0) u gostima kod Cagliarija skočio na treće mjesto tabele. Autor pogotka u sudijskoj nadoknadi bio je Ezequiel Lavezzi. Roma je na svome Olimpicu došla i do treće uzastopne pobjede, s 3-2 je pala Fiorentina, a Juventus je došao samo do boda (1-1) kod Brescije.

Serie A, 11. kolo:

Milan - Palermo 3-1 (Pato 19., Ibrahimović 77 - 11m, Robinho 83 / Bačinovič 63) Brescia - Juventus 1-1 (Diamanti 73 / Quagliarella 71) Lecce - Inter 1-1 (Olivera 79 / Milito 76) Cagliari - Napoli 0-1 (Lavezzi 90) Catania - Udinese 1-0 (Mascara 60) Cesena - Lazio 1-0 (Parolo 85) Chievo - Bari 0-0 Genoa - Bologna 1-0 (Milanetto 81) Roma - Fiorentina 3-2 (Simplicio 45, Borriello 51, Perrotta 77 /