Trijumf u Moldaviji
156

Sjajni Šehić odveo Qarabag u play off Lige prvaka

Nogometaši Qarabaga pobijedili su večeras u Tiraspolu u revanš utakmici 3. pretkola Lige prvaka ekipu Sheriffa rezultatom 2:1 te se tako plasirali u play off elitnog klupskog evropskog nogometnog takmičenja.

U prvom poluvremenu nešto bolju igru prikazala je ekipa iz Moldavije, ali je večeras fantastični reprezentativac Bosne i Hercegovine Ibrahim Šehić u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Kazna je uslijedila u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Ndlovu doveo Qarabag u vodstvo.

U nastavku je Sheriff igrao još ofanzivnije, stvorio bezbroj prilika, ali je odbrana Azerbejdžanaca na čelu sa Šehićem uspjela odoljeti svim napadima.

Slično kao i u prvom dijelu utakmice, Qarabag četiri minute prije kraja kažnjava sve promašaje domaćih kada je Michel na asistenciju Agollija udvostručio prednost.

Počasni gol i konačni rezultat od 1:2 postavio je Badibanga u četvrtoj minuti sudijske nadoknade golom iz penala.

Šehić je večeras imao svoju noć i branio je svih 90 minuta u dresu pobjedničke ekipe, dok je za poražene kao kapiten cijeli meč odigrao Mateo Sušić.