Serie A
50

Sjajni Krunić asistirao pa postigao gol karijere u remiju protiv SPAL-a

Slavlje Krunića nakon gola
Nogometaši SPAL-a i Empolija podijelili su bodove na Paolo Mazzi u Ferrari u okviru 14. kola Serije A odigravši neriješeno 2:2.

SPAL je tako nastavio sa serijom utakmica bez pobjede, a zadnju su ostvarili još u oktobru protiv Rome. S druge strane, Empoli nije stigao do trećeg trijumfa u nizu.

Dobro je krenulo po domaće budući da je Kurtić već u petoj minuti iskoristio dodavanje Schiattarella i doveo SPAL u vodstvo.

Ipak, sredinom prvo poluvremena Empoli je izjednačio. Caputo je bio strijelac na asistenciju bh. reprezentativca Radeta Krunića.

Tu se raspoloženi naš veznjak nije zaustavio. Dvije minute prije odlaska na odmor postigao je eurogol za preokret i vodstvo gostiju na poluvremenu rezultatom 2:1.

Nakon što je Cionek dobio direktni crveni karton u četvrtoj minuti nastavka činilo se da će Empoli ostvariti i treći uzastopni trijumf.

Međutim, sjajni Kurtić je u 66. minuti pogodio za, ispostavit će se, konačnih 2:2.

Krunić je igrao do 74. minute, kada ga je na terenu zamijenio Zajc.

SPAL i Empoli su nakon današnjeg remija zadržali svoje pozicije na tabeli Serije A. SPAL je na 15. mjestu, dok je Empoli poziciju niže.