Serie A
25

Sjajni Keita odveo Inter do pobjede protiv Frosinonena

Nogometaši Intera pobijedili su na Giuseppe Meazzi u Milanu u okviru 13. kola Serije A ekipu Frosinonea rezultatom 3:0.

Inter se tako na najbolji način odužio navijačima nakon uvjerljivog poraza u prošlom kolu na gostovanju kod Atalante, dok je Frosinone poražen nakon dva uzastopna remija.

Domaći su krenuli žestoko i Keita je već u osmoj minuti pucao u rašlje, ali je Sportiello savršeno odbranio.

Ipak, spasa mu nije bilo dvije minute kasnije kada je Keita postigao vodeći pogodak za Inter. Do odlaska na odmor nije bilo promjena pa je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Sjajnu noć Keita je potvrdio i u nastavku meča. U 57. minuti pokazao je sjajnu tehniku i lijepo centrirao, a loptu je dočekao Martinez i pogodio glavom za 2:0.

Osam minuta prije kraja meča raspoloženi Keita je ispratio centaršut i zatresao mrežu iza bespomoćnog golmana za konačnih 3:0.

Inter je s večerašnjom pobjedom prestigao Napoli i sada je drugoplasirani u Seriji A s devet bodova zaostatka za liderom Juventusom. Frosinone je ostao na 19. mjestu.