SP u Rusiji
107

Sjajni Kane u 91. minuti donio pobjedu Englezima protiv Tunisa

Reprezentacije Engleske pobijedila je u Volgogradu u okviru prvog kola Svjetskog prvenstva selekciju Tunisa rezultatom 2:1.

Krenuli su Englezi žestoko i već u trećoj minuti Hassen je refleksno odbranio udarac Lingarda.

Osam minuta kasnije Engleska je povela. Kane se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i zakucao loptu u mrežu za vodstvo evropske selekcije.

Lingard je loše šutirao iz dobre pozicije u 24. minuti, a sudija Roldan je u 33. dosudio penal za Tunis nakon što je Walker napravio prekršaj. Siguran s bijele tačke bio je Sassai.

Do odlaska na odmor Englezi su propustili tri dobre prilike. Prvo je Alli izblokiran iz blizine, a onda je večeras očajni Lingard propustio dvije šanse. Prvo mu je udarac bio izblokiran, a potom je pogodio stativu.

Tunižani su u nastavku sjajno odigrali u defanzivi ne dopustivši Englezima niti jednu ozbiljnu priliku da stignu do pobjede.

I kada su svi čekali posljednji sudijski zvižduk, u 91. minuti ponovo je na scenu stupio sjajni Kane, koji golom glavom donosi pobjedu Englezima i prva tri boda na Mundijalu.

Ranije je u grupi G Belgija savladala Panamu rezultatom 3:0.