La Liga
18

Sjajni Ceballos donio pobjedu Realu na gostovanju kod Alavesa

Nogometaši Reala pobijedili su na Mendizorrotza stadionu u okviru 6. kola La Lige ekipu Alavesa rezultatom 2:1.

Ove sedmice ekipa iz Madrida je šokantno poražena na domaćem terenu protiv Betisa, a Zidane je uoči današnjeg susreta imao i popriličnih problema s izostancima.

Ipak, već u desetoj minuti Ceballos je doveo Real u vodstvo.

Ronaldo i Varane su potom promašili dvije dobre šanse, a kazna je stigla pet minuta prije kraja prvog poluvremena kada je pogodio Garcia na asistenciju El Haddadija.

Samo tri minute kasnije danas sjajni Ceballos je ponovo doveo Real u vodstvo i na odmor se otišlo s rezultatom 1:2.

Imale su obje ekipe u drugom poluvremenu dobre prilike, a manjak sreće imao je Alfonso kod domaćih, koji je pogodio stativu i prečku te Ronaldo, koji je također uzdrmao stativu. Ipak, promjene rezultata do kraja meča nije bilo.

Real se s novom pobjedom probio na četvrto mjesto La Lige, ali ima velika četiri boda zaostatka za liderom Barcelonom, koja ima i utakmicu manje. Alaves je ostao na 19. poziciji.