Šesto kolo
10

Sjajan meč u Tešnju: TOŠK savladao Slaven i probio se na sedmo mjesto Prve lige FBiH

Nogometaši TOŠK-a pobijedili su u Tešnju u okviru 6. kola Prve lige FBiH ekipu Slavena iz Živinica rezultatom 3:1.

TOŠK se tako vratio pobjedama nakon što su u prošlom kolu remizirali na svom terenu protiv Veleža te u kolu prije izgubili od Jedinstva u Bihaću, dok je Slaven upisao i treći uzastopni poraz. Prethodno su izgubili od Jedinstva na svom terenu i u Čapljini.

Domaći su vodstvo stigli u 15. minuti kada je pogodio Rastoka, a samo pet minuta kasnije Dizdarević je udvostručio vodstvo ekipe iz Tešnja, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Salihović je u 63. minuti smanjio rezultat, ali je četiri minute kasnije Nuhanović ponovo donio mir TOŠK-u. Konačnih 3:2 postavio je još jednom Salihović u 75. minuti.

TOŠK se s današnjom pobjedom probio na sedmo mjesto Prve lige FBiH, dok je Slaven ostao na 11. poziciji.