Evropska liga
0

Široki sa igračem manje remizirao sa St. Patrick'som

Na stadionu Pecara, pred oko 2.000 gledalaca, u okviru prve utakmice drugog pretkola Evropske lige odigrana je utakmica između bh. predstavnika Širokog Brijega i irskog St. Patricksa. Rezultat je bio 1:1.

St. Patricks je poveo u 12. minuti susreta preko Chrisa Fagana. Irci su poveli samo minutu nakon što je sudija svirao penal za St. Patrick's jer je Ješe igrao rukom u kaznenom prostoru. Luka Bilobrk je prvo sjajno odbranio šut Johna Russella, ali samo minutu nakon toga Fagan je ipak poslao loptu u gol.

Široki je već u prvom poluvremenu ostao sa igračem manje, kada je Jurčević dobio drugi žuti karton.

Treba napomenuti i priliku koju su gosti na Pecari imali u 59. minuti, kada je šutirao Forester, ali je lopta pogodila stativu.

Kada se činilo da je sve gotovo i da će Irci odnijeti pobjedu na Pecari, Široki je u produžecima u 93. minuti izjednačio preko Wagnera koji glavom postiže izjednačujući pogodak i postavlja konačni rezultat susreta Široki Brijeg - St. Patrick's 1:1.