8

Široki golom Wagnera pobijedio Čelik na Pecari

U posljednjoj utakmici 16. kola BHT Premijer lige Široki Brijeg je na svojoj Pecari rezultatom 1:0 savladao Čelik.

Široki je stigao do treće pobjede u posljednjih pet mečeva, dok je Čelik nakon pobjede protiv Olimpica u prethodnom kolu upisao svoj 11. poraz u ligi.

Trener domaćeg tima Denis Ćorić na teren je poslao sljedeći sastav: Soldo, Pandža, Dino Ćorić, Ivanković, Baraban, Wagner, Ćorluka, Sesar, Bralić, Crnov i Marković.

U redovima Čelika odlukom Nedima Jusufbegovića zaigrali su Ružić, Jurković, Popović, Salčinović, Brković, Jusić, Popović, Pezer, Hećo, Pliska i Hrkać.

Teren na Pecari bio je u jako lošem stanju i bilo je preteško razviti dopadljivu igru, a posjed lopte i dešavanja na terenu kontrolisao je Široki Brijeg.

Uprkos većem posjedu lopte ekipa Denisa Ćorića nije uspijevala stvarati velike šanse pred golom Ružića.

Ističu se šanse igrača Širokog Barabana i Crnova iz prvog poluvremena, a u drugom dijelu domaćin je stigao do gola preko Wagnera u 82. minuti. Wagner je do lopte došao nakon gužve nastale poslije kornera domaćeg tima i zakucao je loptu u mrežu gostiju.

Čelik u narednom kolu dočekuje Slobodu, dok će Široki gostovati Krupi.