Gosti mogli i slaviti
56

Široki Brijeg odigrao hrabro u Zenici i osvojio bod protiv Čelika u 93. minuti

(Foto: E. M./Klix.ba)
U 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Čelika su dočekali Široki Brijeg, a susret je završen rezultatom 1:1.

Susret je obilovao prilikama i obje ekipe su mogle slaviti.

Prvi pogodak na meču postigao je Dedić u 38. minuti. Nakon ubačaja sa lijeve strane Grahovac je lijepo ostavio loptu kapitenu zeničke ekipe koji sa 20 metara precizno gađa i loptu od stativu šalje u mrežu Bilobrka za 1:0.

Gosti su imali nekoliko odličnih prilika, a u finišu susreta propustili su veliku priliku kada je Ružić, koji je u prvom poluvremenu bio maestralan, katastrofalno pogriješio, a Bagarić iz peterca nije pogodio prazan gol u 79. minuti.

Napadi gostiju isplatili su se u 90+3. minuti susreta kada je Marković ubacio s lijeve strane, a Matić pogodio glavom za konačnih 1:1.