9

Simeunović i Crnov presudili Radniku Pod Bijelim brijegom

Piše: A. M.
(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Aktualni prvak BiH, mostarski Zrinjski, ostvario je večeras prvi trijumf na domaćem terenu u novoj sezoni. Mostarci su minimalnim rezultatom pobijedili Radnik iz Bijeljine.

Prvu prijetnju zabilježili smo u desetoj minutu, kada je pokušao Mile Pehar kod Zrinjskog. Dva minuta kasnije šutirao je i Stevo Nikolić, ali se u oba navrata istakao golman Radnika Boriša Bodiroga.

Zrinjski je u nastavku dominirao, ali smo prvu priliku zabilježili tek sredinom prvog dijela i to pred golom domaćina kada se nije snašao Vučinić. Nešto kasnije Vučinić je bio u ulozi asistenta, a Batrak promašio cijelu loptu iz dobre situacije.

Ono što Plemićima za rukom nije pošlo u prvom dijelu jeste u petnaestom minutu nastavka.

Deni Simeunović se dobro snašao pred golom Radnika i pogodio za 1:0. Petnaest minuta kasnije moglo je biti 2:0, ali Velibor Đurić nije iskoristio odličnu priliku koja mu se ukazala.

U sudijskoj nadoknadi vremena Ivan Crnov postiže drugi pogodak za Zrinjski i stavlja tačku na večerašnju utakmicu