Serie A
10

Simeone u 91. minuti spasio Fiorentinu od poraza i produbio Interovu krizu

Nogometaši Fiorentine i Intera podijelili su bodove na Artemio Franchiju u Firenci u okviru 20. kola Serije A odigravši neriješeno 1:1.

Domaći su bili daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, a već u drugoj minuti Astori je promašio dobru priliku.

Samo četiri minute kasnije u šansi se našao i Chiesa, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Italijnaski ofanzivac je i početkom drugog poluvremena bio neprecizan, a kazna za promašaje uslijedila je već u narednom napadu.

Icardi je dobro šutirao glavom nakon centaršuta iz slobodnog udarca, golman Sportiello sjajno brani, ali na odbijenu loptu natrčava Interov napadač i dovodi ekipu iz Milana u vodstvo.

Užasnu noć Chiesa je potvrdio u još dva navrata. Prvo mu je Handanović sjajno odbranio udarac u 64. minuti, a u 75. je bio neprecizan iz dobre situacije.

Ofanziva Fiorentine se ipak isplatila jer je Simeone u 91. minuti postigao gol za konačnih 1:1.

Inter je tako uvećao niz utakmica bez pobjede na pet, ali je zadržao treće mjesto na tabeli Seriji A. Fiorentina je na osmoj poziciji.