1

Sevilla trijumfom nad Barcelonom pobjegla sa dna Primere

Barcelona sa i bez Lionela Messija nije isti tim. Katalonski div danas je bez povrijeđenog Argentinca poražen na gostovanju u Sevilli rezultatom 2:1, te je tako ispred sebe ostavio Celtu i Villarreal, uz mogućnost i najljućem rivalu Realu iz Madrida da ga prestigne na tabeli Primere.

Nakon prvog poluvremena u kojemu su mreže mirovale, domaći tim početkom nastavka uspijeva riješiti utakmicu. Sve se odigralo u razmaku od šest minuta. Prvo je za vodstvo Seville pogodio Krohn-Dehli, da bi drugi pogodak za domaće uskoro postigao Iborra.

Barcelona se do kraja uspjela vratiti u život, ali nije uspjela izjednačiti rezultat ili napraviti preokret. Pogodak za konačnih 2:1 petnaest minuta prije kraja postigao je Neymar iz jedanaesterca.

Barcelona je nakon današnjeg poraza plasirana na treće mjesto sa 15 bodova, dok je Sevilla pobjegla sa dna, te sa osam bodova zauzima desetu poziciju na tabeli.