Primera
25

VIDEO / Sevilla slavila protiv Deportiva, Spahić ponovo na terenu

Totalsport/Klix.ba
U sinoćnjem obračunu španskih nogometnih klubova Seville i Deportiva, tim bh. reprezentativca Emira Spahića (Sevilla) slavio je na Sanchez Pizjuan stadionu pobijedivši 3:1. Lijepa vijest je da se naš Spahić nakon povrede fibule vratio na teren i odigrao je cijeli susret.

Prvi gol Sevilla je postigla već u šestoj minuti kada Coke Andujar nabacio loptu s desnog krila, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je dočekao na drugoj stativi i glavom smjestio u mrežu.

U 27. minuti je Jesus Navas asistirao Garyju Medelu za 2-0, a samo pet minuta kasnije gosti su nakratko vratili nadu pogotkom Rikija. Međutim, već u 40. minuti Medel je svojim drugim pogotkom na utakmici vratio Sevillu na dva gola prednosti, a rezultat 3-1 se zadržao sve do kraja.

Sevilli je ovo bila treća pobjeda u posljednja četiri kola, dok je ''fenjeraš'' Deportivo poražen i peti put zaredom. Posljednji se put ekipa iz La Coruñe dogodilo da izgubi pet puta uzastopno u istom rangu davne 1964. godine.