Španski Superkup
0

VIDEO / Sevilla s dva gola prednosti u Barcelonu

Nogometaši Seville na svome su Sanchez Pizjuanu pobijedili Barcelonu s 3-1 u prvoj utakmici španskog Superkupa. Uzvrat je za sedam dana na Camp Nouu.

Trener Barcelone Pep Guardiola u Andaluziju je doveo svoju praktički drugu postavu, bez ijednog člana španske reprezentacije okićene naslovom svjetskog prvaka.

Ipak, i takvi su Katalonci prvi došli do vodstva zahvaljujući pogotku švedskog napadača Zlatana Ibrahimovića u 20. minuti. Pobjednik Kupa kralja Sevilla se u potpunosti vratila u drugom poluvremenu pogocima svojih udarnih napadačkih igli.

Na 1-1 je u 62. minuti izjednačio Brazilac Luis Fabiano, da bi potpuni preokret kreirao Malijac Frederic Kanoute golovima u 73. i 83. minuti.

Ekipa eAntonija Alvareza tako u katalonsku prijestolnicu odlazi s prilično velikom prednošću, ali u uzvratu bi za aktualnog prvaka trebali zaigrati i španski reprezentativci, što bi moglo značajno promijeniti odnos snaga.