La Liga
5

Sevilla remizirala protiv Real Sociedada i udaljila se od trećeg mjesta

Sevilla i Real Sociedad podijelili su bodove u 36. kolu La Lige odigravši neriješeno 1:1.

Gosti su prije večerašnje utakmice nizali pobjede, ali nikako da skoče na evropske pozicije, dok su domaći sve dalje od trećeg mjesta.

U prvom poluvremenu viđen je dobar nogomet sa velikim brojem šansi za postizanje golova sa obje strane, a jednu od njih iskoristili su domaćini.

Sarabia je četiri minute prije odlaska na odmor na asistenciju Bena Yeddera doveo domaće u vodstvo.

I u nastavku su domaći dominirali, a kazna za promašaje stigla je u 61. minuti meča kada je Vela postavio konačnih 1:1.

Vrijedi istaći da su gosti utakmicu okončali sa deset igrača nakon što je Zurutuza u 79. minuti zaradio drugi žuti karton.

Sevilla je ostala četvrtoplasirana ekipa La Lige nakon večerašnje utakmice, dok je Real Sociedad na sedmoj poziciji.