35

Ševčenko nakon pobjede nad Kosovom: Albanci su mogli iskoristiti naš pad koncentracije

Selektor Ukrajine, legendarni Andrij Ševčenko, nakon pobjede njegove selekcije nad Kosovom (3:0) nesvjesno je nazvao Kosovare - Albancima.

Nekada najbolji evropski napadač je prije meča napominjao kako očekuje težak meč, kako zbog kvaliteta protivnika, tako i zbog stvari koje nemaju veze sa fudbalom. Podsjetimo, susret je odigran u poljskom Krakovu zbog toga što Ukrajina nije priznala Kosovo kao državu te su i igrači to stalno imali na umu.

"Teško je bilo doći do pobjede, ali je ona veoma važna zbog toga što smo se približili vodećim ekipama. Hvala mojim igračima za igru koju su pokazali. Više sam zadovoljan rezultatom nego igrom.

Imali smo jedan period krize u igri, otprilike desetak minuta, kada nam je popustila koncentracija i nismo napadali, a tada su Albanci mogli to iskoristiti, ali im srećom nije uspjelo", rekao je Ševčenko.

Trenutak kada Ševčenko za reprezentativce Kosova kaže da su Albanci pogledajte u videu na 4:37 minuti.