32

Šest pogodaka u mreži Rayo Vallecana, Barcelona preuzela lidersku poziciju u Primeri

(Foto: EPA)
Fudbaleri Barcelone iskoristili su jučerašnji kiks Reala iz Madrida, te današnjim trijumfom nad Rayo Vallecanom zasjeli na čelo tabele u Primeri.

Katalonski div trijumfovao je rezultatom 6:1. Goleadu na Nou Campu započeo je Urugvajac Luis Suarez već u petoj minuti pogodivši za 1:0.

U nastavku susreta domaći tim postiže još pet pogotka, a prvi je bio djelo Piquea već u četvrtoj minuti.

Pet minuta kasnije gosti su ostali sa deset igrača pošto je drugi žuti karton zaradio Tito.

U 56. minuti Lionel Messi iz penala pogađa za 3:0.

U 63. minuti bilo je već 4:0, a u 68. i 5:0.

Četvrti I peti gol Barcelone bili su djelo Lionela Messija koji je tako kompletirao hat-trick.

U 80. minuti Dani Alves je skrivio jedanaesterac zbog kojeg je isključen, a siguran realizator za 5:1 bio je Buelno.

Svojim drugim golom u prvoj minuti sudijske nadoknade Luis Suarez postavlja konačnih 6:1.

Barcelona je novi lider na tabeli sa 62 boda, jednim više od Reala iz Madrida. Rayo Vallecano je 11. mjestu sa 29 bodova.